5. kolo I. hokejovej ligy

19.09.2008 Celý región

HC Prešov 07 - HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Góly: 16. Paulovský, 21. M. Drevenák, 30. Suja, 10. Hrubý, 19. Leskovianský, 31. Staroň, 35. Magdoško, 49. Novák, 55. Polomský
Rozhodovali: Kubuš - Smerek, Korba
vylúčení: 6:5
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:2
650 divákov

Pre domácich sa zápas začal nešťastne. Už v 8. minúte zranil nešťastne obranca Giba brankára Kubíka, ktorý navyše o dve minúty dostal nepríjemný prvý gól. Prešov dokázal vyrovnať, avšak v závere prvej tretiny išli Spišiaci opäť do vedenia. V druhej časti Šarišania otočili, viedli 3:2, potom však nepochopiteľne inkasovali 2-krát pri vlastných presilovkách. Keď v polovici poslednej tretiny upravili hostia na 3:5 o víťazovi už bolo rozhodnuté. Prešovčania už v sebe nenašli najmä psychické sily na zvrátenie výsledku.

HC Xavax 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Š. Rusnák, 20. J. Baláž - 54. Petruňa
Rozhodovali: Ország - Smrek, Hric
vylúčení: 4:6
1550 divákov

Už v úvodných minútach brankári na oboch stranách domáci Milý i Babkovič naznačili, že budú oporami, čo potvrdili. Úvodné šance mali domáci najprv Karčák nepremenil a Rusnák poslal domácich do vedenia. Nelenili ani hostia, ale v koncovke boli nepresní. Druhý gól domácich posadil na koňa, osem sekúnd pred koncom prvej tretiny Baláž dal druhý gól. V ďalšej časti boli Zemplínčania aktívnejší a keď domáci nepremenili šance viac vzruchu bolo pred bránkou Bardejova. Učník i Hinďoš nepremenili nájazdy a Petruňa znižoval. Záverečný nápor i 18 sekundovú hru bez brankára Zemplínčania nevyužili na predĺženie.

HK Ružinov 99 Bratislava - MHK Dolný Kubín 4:5 po sam. nájazdoch (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Vitásek, 4. a 53. Gráčik, 39. Kadraba - 5. Smolka, 8. a 59. Tarageľ, 54. Themár, rozhodujúci sam. nájazd premenil Mravec
250 divákov

HC Topoľčany - MšHK Prievidza 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Góly: 16. Magušin, 16. Chochula, 20. Gális, 48. Káčer, 54. Kutňanský - 4. Gavač, 49. Cútt, 55. Bartík
286 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HKm Detva 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 5. Mihálik, 17. Románek, 28. Bučka, 32. E. Novák, 37. Haring - 19. M. Babic
475 divákov

HK Gladiators Trnava - HC´07 Detva 8:6 (4:2, 2:3, 2:1)
Góly: 10. , 10. , 15. , 21. a 60. M. Baran, 14. Stupka, 40. Hutár, 55. Joanidis - 2. Rapčan, 12. a 35. Pohorelec, 32. Ďaloga, 37. Murgaš, 46. Čanky
252 divákov

HC Dukla Senica - HK Trebišov 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
Góly: 51. Legerský, 52. Šúrek, 54. Hladký, 60. Krumpál - 2. Zambori, 59. Dancsák
758 divákov

HK Stars Nové Zámky - HK 95 Považská Bystrica 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)
Góly: 12. Molnár, 13. Dékany - 6. Koleda, 15. Mich. Stráňovský, 28. a 36. Belica, 33. Hegyi